#Francja Francuscy generałowie zarzucają Macronowi zdradę. Jest nawet mowa o możliwości przewrotu wojskowego. #Macron

Francuscy generałowie zarzucają Macronowi zdradę. Jest nawet mowa o możliwości przewrotu wojskowego.

2392

W opublikowanym na swoim profilu facebookowym nagraniu emerytowany gen. brygady Didier Tauzin wyraźnie wskazuje, że jedna czwarta armii byłaby gotowa przejąć władzę siłą, korzystając z ruchu żółtych kamizelek, gdyż celem polityki jest “po pierwsze kochać Francję i Francuzów”.

– Jesteśmy generałami dość chętnymi, aby przybyć i nauczyć cię uprawiania polityki lub zastąpić cię, jeśli chcesz odejść, co zrobisz wkrótce – mówi, zwracając się do prezydenta Macrona.

Reklama / Advertisement

Generał służył w przeszłości w siłach spadochronowych, brał udział lub dowodził w szeregu operacji specjalnych prowadzonych przez francuskie wojsko od 1975 r. do 1996 r. W 2006 r. opuścił armię, gdy władze odrzuciły jego pomysły reformy. Od tej pory wykłada oraz organizuje rozmaite projekty humanitarne w byłych koloniach.

Didier Tauzin nie należy do żadnej partii; jednakże w 2012 i 2013 r. brał udział w ruchu sprzeciwiającym się “małżeństwom” gejowskim i macierzyństwu zastępczemu (surogacji). W styczniu 2015 r., opublikował książkę “Przebudowa Francji – projekt prezydencki” (Rebâtir la France. Le projet présidentiel). Pisał w niej o potrzebie “ponownego ustanowienia polityki jako usługi dla człowieka i obywatela”. Książka sprzedała się w ponad 10 ty.s egzemplarzy, co jest wyjątkowo dobrym wynikiem dla eseju politycznego .

W lutym 2016 r. wyraził ubolewanie z powodu aresztowania generała Christiana Piquemala, który brał udział w demonstracji przeciwko islamizacji Europy w Calais, mówiąc iż “we Francji ci, którzy ją podpalili, są u władzy a ci, którzy próbują ja ugasić, są prześladowani”. Usiłował kandydować w ostatnich wyborach prezydenckich, ale nie zebrał 500 podpisów merów i radnych koniecznych do startu.

 

To nie jedyny głos mocnej krytyki w ostatnich dniach. Generał sił lotniczych w służbie czynnej – Antoine Martinez zainicjował list otwarty podpisany przez dziesięciu innych generałów, admirała i pułkownika, a także byłego francuskiego ministra obrony – Charlesa Millona, który w marcu 1998 r. w radzie regionu zawiązał nieformalne porozumienie z działaczami Frontu Narodowego, co umożliwiło jego ponowny wybór na funkcję przewodniczącego rady regionalnej.

Sygnatariusze ostrzegają, że podpisanie przez Macrona globalnego paktu migracyjnego pozbawia Francję kolejnych elementów suwerenności, dając dodatkowy powód, by “już zmaltretowani ludzie zbuntowali się”. Twierdzą, że prezydent jest “winny negacji demokracji lub zdrady narodowej” za zaaprobowanie Global Compact.

– Państwo francuskie nie potrafi uświadomić sobie niemożliwość integracji zbyt wielu ludzi z zupełnie innych kultur, którzy w ciągu ostatnich czterdziestu lat przegrupowali się w obszarach, które nie podporządkowują się prawom Republiki – piszą, dodając także, że masowa imigracja wymazuje “cywilizacyjne punkty orientacyjne” Francji.

za: sudouest.fr
facebook.com/didiertauzinofficiel/
minurne.org

Publicités

2 réflexions sur “#Francja Francuscy generałowie zarzucają Macronowi zdradę. Jest nawet mowa o możliwości przewrotu wojskowego. #Macron

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s